Buradasınız: Anasayfa > Evlilik Teklifi > NASIL EVLİLİK TEKLİFİ YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM?

NASIL EVLİLİK TEKLİFİ YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM?

Artık zamanı geldiğini düşünüyorsunuz. Seviyor ve seviliyorsunuz, aile kurmak hatta baba olmak istiyorsunuz. Ama bu kararı tek başınıza vermeniz yetmiyor ve bunu ona en etkileyici şekilde ifade etmek, asla unutamayacağı ve arkadaşlarına heyecanla anlatacağı bir şekilde teklif yapmak istiyorsunuz.

Aklınıza bir sürü fikir geliyor ama bazılarını çok basit, bazılarını çok klasik, bazılarının da nasıl altından kalkacağınızı bilemediğiniz  için eliyorsunuz. En sonunda karar verdiğiniz teklif anının, onun hoşuna gidip gitmeyeceğinden de emin olamıyorsunuz. Kısacası mutlu hayaller kurarak başladığınız şey, birden işin içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Acil desteğe ihtiyacınız var.

Öncelikle kız arkadaşınızın en yakın arkadaşı, size bu konuda yardımcı olabilir.

Onu gerçekten tanıyan birine bu süreçte ihtiyacınız olabilir. Özellikle ondan kız arkadaşınızın en büyük hayalini, onu en çok mutlu eden şeyleri, sevdiği şarkıları, sevdiği çiçeği öğrenin, eğer bilmiyorsanız tabi :)

O anın gerçekten etkili olmasını, hatta sevinçten ağlayarak size sımsıkı sarılmasını istiyorsanız, onun şimdiye kadar yaşamadığı ve aklına hiç gelmeyecek bir şey yapabilirsiniz.  Bu her bayanı çok etkiler. Mesela asla onun değil, kimse için , hiç tanımadığınız kalabalık bir ortamda haykırarak sevdiğinizi söyleyemeyeceğinizi düşünüyorsa, bir defada olsa, o an için, bunu yapın.  Önünde diz çökerek,  karizmanızın çizileceğini düşünseniz bile , onun için bir kez de olsa, herkesin içinde diz çökün ve sevginizi haykırın..

Yada çok öncelere gidin, ilk tanıştığınız günlere, o günlerde  size her bayan kendini daha çok anlatma ve tanıtma çabasındadır ve eminim kendiyle ilgili pek çok şey söylemiştir, onları hatırlamaya çalışın. Size onu en çok ne mutlu edeceğini, neleri sevdiğini eminim bir şekilde ya söylemiş, ya göstermiş ya da başkalarına ait hikayeler gibi anlatmıştır. O anılardan yola çıkın..

Şimdi “ne gereği var bu kadar teferruata” dediğinizi duyar gibiyim. Onu şık bir restorana götürüp, cebimden yüzüğü çıkartıp, “benimle evlenir misin? “ desem yetmez mi” diyeceksiniz.  Bir bayan olarak açıkçası kısmen yeter, kısmen yetmez ….Şöyle ki  artık günümüz bayanlarına tek taş yüzük almadan ve adabıyla evlilik teklifi etmeden bu işler kabul görmüyor. Sizi sevdiği ve sizinle evlenmek istediği için biz bayanlar her türlü teklife ya da  sözlü teklif olmadan , doğallığıyla evliliğe gidilen süreçten başta pek rahatsızlığımızı dile getirmeyiz. Sizle evlenecek olması bile onun için en büyük mutluluk nedenidir ama ya sonrası…. Herhangi bir arkadaşı, “ya sevgilim bana öyle büyük bir sürprizle evlilik teklifi etti ki”yle başlayan, nispet kokan cümleleri duyunca, oda size başlayacaktır, “sen bana şöyle bir teklifte bulunmadın, zaten sen bana hiç sürpriz falan da yapmıyorsun, romantizm yanından geçmiyor, sen aslında beni sevmiyorsun”la  biten cümleleri geri kalan evliliğiniz boyunca çok sık duyacağınıza eminim, bunları yazan bir bayan olarak  size tavsiyem Sürpriz Perisi’yle ya da değil, mutlaka muhteşem bir evlilik teklifi yapın.. 😉

Teklif  anınızın muhteşem olması içinde biraz önce “ne gereği var o kadar detaya” dediğiniz şeylerden de yaralanabilirsiniz. Mesela kız arkadaşınız denizden korkuyorsa  yat turu doğru tercih olmayabilir ya da yükseklik fobisi varsa helikopter turu çok yanlış olabilir veya lüks ve gösterişten hoşlanmıyorsa Çırağan Sarayı doğru mekan olmayabilir ya da sizle o geceyi baş başa geçirmek istiyorsa kalabalık bir ortamda ki teklifte doğru olmayabilir. O nedenle iyi bir şey yapmak isterken, ters tepecek bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız, kız arkadaşınızı iyi dinlemeye ve onun beğenilerini şimdiden öğrenmeye çalışın.

İnanın biz bayanlar için ufacık ayrıntılar çok önemlidir. Ve “en büyük sürprizler de ayrıntılarda gizlidir” Bu kadar detay erkekler için çok gereksiz ve yorucu biliyorum ama bir bayan için en azından yüzüğü parmağına takana kadar  biraz emek ve incelik…Aslında gerçekten biz bayanlar sizlerden çok şey beklemiyoruz sadece bizi önemsediğinizi, sevdiğinizi ifade edecek doğru araçları kullanmanızı sabırla  bekliyoruz,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

1 yorum yapıldı.

  1. Sweankwenda diyor ki:

    neden olmasin:)

Yorum ekle